Historia

Intercoiffure Mondial istnieje w świecie fryzjerstwa od prawie 100 lat. W 1925 roku dziesięciu fryzjerów spotkało się, aby poznać, wymienić doświadczenia i pomysły dotyczące ich zawodu. Po kilku spotkaniach postanowili powołać stowarzyszenie, któremu nadali nazwę symbolizującą międzynarodowy wymiar fryzjerstwa INTERCOIFFURE Mondial.

Organizacja skupia obecnie ponad 3000 fryzjerów z 50 krajów na świecie. Polskę włączono do Intercoiffure Mondial 21 listopada 2000 roku umożliwiając wymianę doświadczeń pomysłów z zakresu naszej pracy. Międzynarodowy Kongres odbywa się, co roku w Paryżu zaś Światowy Kongres ICD raz na cztery lata.2012 roku Światowy Kongres, Intercoiffure Mondial odbył się w Rzymie, następny w 2016 roku w Szanghaju.

Intercoiffure Polska jest organizacją typu „non-profit” zależną od sponsorów i partnerów nie tylko z branży fryzjerskiej. Celem jej istnienia jest stałe dążenie do podnoszenia jakości usług fryzjerskich jak również podnoszenia znaczenia naszego zawodu propagując piękno w sztuce fryzjerskiej.

Udział w Stowarzyszeniu jest prestiżowy zarówno dla kraju, miasta, salonu jak i dla każdego fryzjera. Członkowie Organizacji otrzymują wyróżnienia po trzech, pięciu i dziesięciu latach pracy na rzecz organizacji. Intercoiffure Mondial jest symbolem serdecznej braterskiej atmosfery, doskonałej współpracy owocem, której jest światowy poziom sesji i pokazów fryzjerskich.

Intercoiffure Polska zrzesza fryzjerów z całej Polski. Codzienna praca wymaga od nas znajomości i promowania nowości w modzie fryzjerskiej jak również w prowadzeniu własnego biznesu. Możliwość dzielenia się informacjami będzie korzyścią dla nas i naszych klientów. Szerokie kontakty, jakie posiadamy pomnożone przez ilość osób, które włączymy do naszego kręgu znacznie zwiększą nasze możliwości. Współpracując możemy lepiej zadbać o wizerunek fryzjera jako mistrza grzebienia i symbol nowoczesności.
Facebook

Odwiedź nasz profil na Facebooku!