Pierwszy Kongres Intercoiffure Polska


Wielki świat pokazów fryzjerskich zawitał do Polski. A dokładniej – do Koszęcina, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W cudownych, nowo-odnowionych pałacowych wnętrzach, w dniach 14 i 15 września 2014 odbył się I Ogólnopolski Kongres Intercoiffure Polska. Przygotowania do kongresu trwały parę miesięcy a ich kulminacją było przybycie trzech fryzjerów światowej sławy, którzy zgodzili się nie tylko zaprezentować swoje pokazy ale również uchylić rąbka tajemnicy ich własnego sukcesu.

Na I Ogólnopolski Kongres Intercoiffure Polska zgodzili się przybyć: Jas Jhally z Australii, światowej sławy fryzjer oraz stylista jak również Dyrektor Artystyczny Intercoiffure Regionu Oceanii;

Sasscha Hirtsgaard z Danii, Prezydent Fundacji Guillaume (organizacji współpracującej z Intercoiffure Mondial, szkolącej młodych adeptów fryzjerstwa) oraz członek grupy artystycznej tejże fundacji;Angela Mitchell z Wielkiej Brytanii, członkini grupy artystycznej Fundacji Guillaume.Wszyscy goście zagraniczni przybyli parę dni wcześniej do Krakowa, gdzie spędzili czas zwiedzając królewskie miasto, by potem spędzić cały dzień na przygotowaniach modelek przy nieocenionej współpracy i pomocy członków Intercoiffure Polska w salonie „Jerzy” w Chrzanowie.
Kongres rozpoczął się w sobotę 14 września elegancką galą, na której obowiązywały stroje wieczorowe. Gala rozpoczęła się przyjęciem w szeregi Intercoiffure Polska nowego członka grupy oraz wręczeniem dyplomu Honorowego Prezydenta Intercoiffure Polska Janowi Stopplowi. Następnie zobaczyliśmy krótki występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, po którym nastąpiły pokazy stylizacji fryzur naszych honorowych gości.Następnego dnia miały miejsce warsztaty typu „Look & learn”, ale w trochę niekonwencjonalnym, światowym stylu. Na początek zaprezentowali się styliści firmy L’Oreal z gruntownym, dokładnym i bardzo interesującym szkoleniem. Następnie Sasscha Hirtsgaard oraz Angela Mitchell przedstawiły swoje szkolenie oparte na nowych, światowych trendach w stylizacji włosów, odpowiadając przy okazji na pytania widzów dotyczące nie tylko samej techniki stosowanej przez obie panie ale również fryzjerstwa w Danii i Wielkiej Brytanii oraz pracy w Fundacji Guillaume. Wisienką na torcie tego dnia było nieszablonowe w swoim wyrazie, pełne życia szkolenie Jas’a Jhally, inspirowane fryzurami lat 20-tych, 30-tych, 50-tych i 70-tych, stanowiące nowoczesne trendy w stylizacji fryzur na przyszły rok. Jak mówił pan Jas Jhally, opracowanie niektórych stylizacji zajęło mu nawet parę lat.Założeniem kongresu nie było to, aby pokazy i szkolenia miały poprowadzić fryzjera po kolei przez wszystkie stadia strzyżenia czy układania fryzur. Miały za zadanie uwrażliwić widzów na nowe trendy, na nowe sposoby koloryzacji, na nowy, może czasami niekonwencjonalny sposób czesania. Tak jak na pokazy mody chodzimy by zobaczyć w co się ubierać w przyszłym sezonie, tak samo na tych pokazach można było naocznie przekonać się o tym co będzie modne już w przyszłym roku.
Należy tu nadmienić, że osobami współpracującymi z naszymi gwiazdami byli członkowie Intercoiffure Polska czyli Joanna Zaremba-Wanczura, Agnieszka Zaremba- Konopa, Katarzyna Milaniuk, Katarzyna Szepielak, Julita Sikorska, Paweł Dudek, Lucjan Szajbel, Tomasz Nowak. Ponadto pomagali nam między innymi Łukasz Piotr Janik, Tomasz Topor, Paulina Szczepanek, Patrycja Grzempowska, Ania Szepielak, Katarzyna Gryc, Agnieszka Robak, Kamil Dudek.
Makijaż modelek zrobiły dla nas panie ze Szkoły Makijażu, Stylizacji i Wizażu Anity Folaron, wspaniałe sukienki pochodzą z kolekcji Maryli W. a modelki z Agencji Modelek Glorietta.
Dziękujemy również firmie L’Oreal za szkolenie oraz Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk za pomoc i wspaniały występ.


Facebook

Odwiedź nasz profil na Facebooku!